Forum grada Preloga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum grada Preloga

Dobrodosli na novi forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 KRV I GOSPODIN MARĐETKO

Go down 
Autor/icaPoruka
Leon
Gost




KRV I GOSPODIN MARĐETKO Empty
PostajNaslov: KRV I GOSPODIN MARĐETKO   KRV I GOSPODIN MARĐETKO I_icon_minitimepet srp 18, 2008 11:15 am

Htio bih se osvrnuti na jedan gorući problem u Međimurskoj županiji, a to je laboratorij za vađenje krvi u Čakovcu. Za vrijeme mandata ravnatelja dr. Fundaka bio je ovakav slučaj: došao si pred vrata laboratorija u Prelogu i Donjem Kraljevcu, i pisalo je na vratima: “Radi godišnjeg odmora laboratorij ne radi”, te si bio prisiljen ići u Čakovec gdje smo automatski stvarali gužvu. To se sigurno događa i s laboratorijem u Kotoribi i Murskom Središću gdje ljudi moraju ići u Čakovec. Da se to nebi već događalo u laboratoriju u Prelogu i D. Kraljevcu, ja sam poduzeo sljedeće korake. Kada sam došao pred vrata laboratorija u Prelogu pisalo je “Radi godišnjeg odmora ne radimo 14 dana”! Ne budi lijen nazvao sam Ministarstvo zdravstva u Zagreb gdje su mi odgovorili da je bolnica dužna, konkretno rukovoditelj laboratorija, dati zamjenu, da je to po zakonu. Tada sam nazvao ravnatelja Fundaka, a on mi je odgovorio da će sutra, normalno na par i nepar, raditi laboratorij u Prelogu i Donjem Kraljevcu. Tada sam mu odgovorio da dok bude živ Marđetko, laboratoriji će raditi bez prestanka na neparne dane u Prelogu.
Htio bih se još osvrnuti na rad laboratorija u Čakovcu. Zna se da svi griješimo, ali ovo se nije smjelo desiti što se meni dogodilo. Malo više od godinu dana dao sam na analizu krv, i tu je došlo do zamjene nalaza. Radi se o sljedećem, toga dana bilo je četvero mojih prezimenjaka za analizu krvi. Da bi za tri dana dobio obavijest laboratorija u Prelogu da moram doći hitno naknadno da mi izvade krv za dodatnu analizu. Sada sam već imao prpu, jer sam operirao kičmu na Institutu za tumore u Zagrebu te sam mislio sve najgore, ali sam u hodniku u Prelogu sreo mojeg prezimenjaka (i on je davao krv na analizu) drugi put, da mi se kaže prava istina o mojem vađenju krvi drugi put. Malo je to žalosno, gospodo iz laboratorija u Čakovcu.
Pavao Marđetko, Prelog.
Objavljeno i u listu međimurje
[Vrh] Go down
 
KRV I GOSPODIN MARĐETKO
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum grada Preloga :: PRELOG :: Gospodarstvo-
Forum(o)Bir: